Voorst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Voorst (kthjellim).


Voorst
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Voorst.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Twello
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′00″V 6°05′00″L / 52.2333°V 6.0833°L / 52.2333; 6.0833 (Voorst)Koordinatat: 52°14′00″V 6°05′00″L / 52.2333°V 6.0833°L / 52.2333; 6.0833 (Voorst)
Sipërfaqja 126,52 km2
Popullsia 23.781 banorë 2010
Dendësia 187,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 055, 0570, 0571
Kodi Postar 7382-7384, 7390-7391, 7395-7397, 7439
Kodi statistikor 0285
Twello is located in Hollandë
Twello
Twello
Voorst – harta_foto
www.voorst.nl

Voorst është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 126.52 km² dhe popullsi 23781 banorë[1]. Twello është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland