Vouziers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vouziers
Komunë
noform
Pamje nga Vouziers
Stema_figura
Vendndodhja
Vouziers is located in Franca
Vouziers
Vouziers
49°23′53″V 4°42′04″L / 49.398055555556°V 4.7011111111111°L / 49.398055555556; 4.7011111111111Koordinatat: 49°23′53″V 4°42′04″L / 49.398055555556°V 4.7011111111111°L / 49.398055555556; 4.7011111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.8 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 4019 banorë
Dendësia 145 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08490
Faqja Zyrtare http://www.ville-vouziers.fr


Vouziers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vouziers ka një popullsi prej 4019 banorë dhe sipërfaqe 27.8 km², me një dendësi prej 145 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vouziers (commune déléguée) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale