Vrbovec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrbovec
—  Qytet  —
Vrbovec is located in Kroacia
Vrbovec
Vrbovec
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.88°0′0″V 16.42°0′0″L / 45.88000°V 16.42000°L / 45.88000; 16.42000 (Vrbovec)Koordinatat: 45.88°0′0″V 16.42°0′0″L / 45.88000°V 16.42000°L / 45.88000; 16.42000 (Vrbovec)
Popullsia 4.983 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Vrbovec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4983 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4973 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4862 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.2%[2].

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Vrbovec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Zagreb