Vrigne-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrigne-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Vrigne-Meuse
Stema_figura
Vendndodhja
Vrigne-Meuse is located in Franca
Vrigne-Meuse
Vrigne-Meuse
49°42′10″V 4°50′45″L / 49.702777777778°V 4.8458333333333°L / 49.702777777778; 4.8458333333333Koordinatat: 49°42′10″V 4°50′45″L / 49.702777777778°V 4.8458333333333°L / 49.702777777778; 4.8458333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.44 km2
Popullsia 286 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08492


Vrigne-Meuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vrigne-Meuse ka një popullsi prej 286 banorë dhe sipërfaqe 4.44 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vrigne-Meuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale