Vrigne-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrigne-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Vrigne-aux-Bois
Stema_figura
Vendndodhja
Vrigne-aux-Bois is located in Franca
Vrigne-aux-Bois
Vrigne-aux-Bois
49°44′15″V 4°51′21″L / 49.7375°V 4.8558333333333°L / 49.7375; 4.8558333333333Koordinatat: 49°44′15″V 4°51′21″L / 49.7375°V 4.8558333333333°L / 49.7375; 4.8558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.04 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 3343 banorë
Dendësia 416 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08330
INSEE 08491


Vrigne-aux-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vrigne-aux-Bois ka një popullsi prej 3343 banorë dhe sipërfaqe 8.04 km², me një dendësi prej 416 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vrigne-aux-Bois (commune déléguée) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale