Vrizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vrizy
Komunë
noform
Pamje nga Vrizy
Vendndodhja
Vrizy is located in Franca
Vrizy
Vrizy
49°25′35″V 4°40′44″L / 49.426388888889°V 4.6788888888889°L / 49.426388888889; 4.6788888888889Koordinatat: 49°25′35″V 4°40′44″L / 49.426388888889°V 4.6788888888889°L / 49.426388888889; 4.6788888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.18 km2
Popullsia 329 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08493


Vrizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vrizy ka një popullsi prej 329 banorë dhe sipërfaqe 8.18 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vrizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale