Vullnet Basha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vullnet Basha
Të dhënat personale
Emri i plotëVullnet Basha
Data e lindjes (1990-07-11) 11 Korrik 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesLozanë, Zvicër
Gjatësia1.76 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualVisla Krakovi
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2009Lozana60(4)
2009-2010Grashoppers11(0)
2010Real Saragoza2(0)
2010Lozana1(0)
2010-2011Grashoppers II4(0)
2011Grashoppers6(0)
2011-2012Neuchâtel Xamax11(0)
2012-2014Sion41(0)
2015-2016Ponferradina30(3)
2016-2017Ucam Murcia20(1)
2017-Visla Krakovi37(3)
Ekipi kombëtar
2008Zvicra U–181(0)
2013Shqipëria1(0)
2011–2012Zvicra U–213(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 03.03.2019.
† Ndeshje (Gola).

Vullnet Basha (lindur më 11 korrik 1990) është një futbollist shqiptar i cili luan me skuadrën polake Visla KrakoviEkstraklasa.

Vëllai i tij Basha është gjithashtu futbollist dhe luan për Aris SelanikGreqi. Ata të dy janë produkte të akademisë së Lozanes dhe bashkë kanë luajtur me Lozanën.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]