Wabana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wabana (kthjellim).
Wabana
—  qytet  —
Wabana is located in Kanadaja
Wabana
Wabana
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 1 (Newfoundland dhe Labradori)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°39′V 52°56′P / 47.650°V 52.933°P / 47.650; -52.933 (Wabana)Koordinatat: 47°39′V 52°56′P / 47.650°V 52.933°P / 47.650; -52.933 (Wabana)
Popullsia 2.418 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3:30
Prefiksi 709
Wabana – harta_foto

Wabana është një qytetDivizioni Nr. 1 (Newfoundland dhe Labradori), provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 2418 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Wabana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori