Wagnon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wagnon
Komunë
noform
Pamje nga Wagnon
Stema_figura
Vendndodhja
Wagnon is located in Franca
Wagnon
Wagnon
49°37′45″V 4°25′43″L / 49.629166666667°V 4.4286111111111°L / 49.629166666667; 4.4286111111111Koordinatat: 49°37′45″V 4°25′43″L / 49.629166666667°V 4.4286111111111°L / 49.629166666667; 4.4286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.28 km2
Popullsia 112 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08496


Wagnon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Wagnon ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 15.28 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wagnon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale