Warcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Warcq
Komunë
noform
Pamje nga Warcq
Stema_figura
Vendndodhja
Warcq is located in Franca
Warcq
Warcq
49°46′11″V 4°40′50″L / 49.769722222222°V 4.6805555555556°L / 49.769722222222; 4.6805555555556Koordinatat: 49°46′11″V 4°40′50″L / 49.769722222222°V 4.6805555555556°L / 49.769722222222; 4.6805555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.19 km2
Popullsia 1304 banorë
Dendësia 142 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08000
INSEE 08497
Faqja Zyrtare http://mairie-warcq.com


Warcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Warcq ka një popullsi prej 1304 banorë dhe sipërfaqe 9.19 km², me një dendësi prej 142 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Warcq (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale