Wasigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wasigny
Komunë
noform
Pamje nga Wasigny
Stema_figura
Vendndodhja
Wasigny is located in Franca
Wasigny
Wasigny
49°37′58″V 4°21′24″L / 49.632777777778°V 4.3566666666667°L / 49.632777777778; 4.3566666666667Koordinatat: 49°37′58″V 4°21′24″L / 49.632777777778°V 4.3566666666667°L / 49.632777777778; 4.3566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.98 km2
Popullsia 356 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08499


Wasigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Wasigny ka një popullsi prej 356 banorë dhe sipërfaqe 9.98 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wasigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale