Weert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Weert (kthjellim).


Weert
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Weert.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Weert
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°15′14″V 5°42′24″L / 51.253889°V 5.706667°L / 51.253889; 5.706667 (Weert)Koordinatat: 51°15′14″V 5°42′24″L / 51.253889°V 5.706667°L / 51.253889; 5.706667 (Weert)
Sipërfaqja 105,44 km2
Popullsia 48.622 banorë 2011
Dendësia 461,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0495
Kodi Postar 6000-6006, 6039
Kodi statistikor 0988
Weert is located in Hollandë
Weert
Weert
Weert – harta_foto
www.weert.nl

Weert është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 105.44 km² dhe popullsi 48622 banorë[1]. Weert është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu