Wehl

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wehl (kthjellim).


Wehl
—  woonplaats  —
stema_figuraWehlvlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Doetinchem
Koordinatat 51°57′38″V 6°12′38″L / 51.96055°V 6.21055°L / 51.96055; 6.21055 (Wehl)Koordinatat: 51°57′38″V 6°12′38″L / 51.96055°V 6.21055°L / 51.96055; 6.21055 (Wehl)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Wehl is located in Hollandë
Wehl
Wehl

Wehl është një qytezë në Doetinchem, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Wehl – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland