Welland (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Welland (kthjellim).
Welland
—  qytet  —
Pamje nga Welland (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Niagara
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°59′00″V 79°14′00″P / 42.983333°V 79.233333°P / 42.983333; -79.233333 (Welland)Koordinatat: 42°59′00″V 79°14′00″P / 42.983333°V 79.233333°P / 42.983333; -79.233333 (Welland)
Lartësia 179 m (m.n.d)
Sipërfaqja 81,09 km2
Popullsia 49.875 banorë 2006
Dendësia 615,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Welland is located in Kanadaja
Welland
Welland
www.city.welland.on.ca/

Welland është një qytetKomuna rajonale Niagara, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 81.09 km² dhe popullsi 49875 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Welland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario