West Maas en Waal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: West Maas en Waal (kthjellim).


West Maas en Waal
—  komuna  —
stema_figuraWest Maas en Waal-vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Beneden-Leeuwen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°51′01″V 5°29′11″L / 51.850277°V 5.486388°L / 51.850277; 5.486388 (West Maas en Waal)Koordinatat: 51°51′01″V 5°29′11″L / 51.850277°V 5.486388°L / 51.850277; 5.486388 (West Maas en Waal)
Sipërfaqja 85,15 km2
Popullsia 18.409 banorë 2010
Dendësia 216,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0487
Kodi Postar 6620-6621, 6626-6629, 6657-6659
Kodi statistikor 0668
Beneden-Leeuwen is located in Hollandë
Beneden-Leeuwen
Beneden-Leeuwen
West Maas en Waal – harta_foto
www.westmaasenwaal.nl

West Maas en Waal është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 85.15 km² dhe popullsi 18409 banorë[1]. Beneden-Leeuwen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland