West Vankuver

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: West Vankuver (kthjellim).


West Vankuver
—  qytet  —
West Vankuver is located in Kanadaja
West Vankuver
West Vankuver
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Metro Vankuver
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°22′00″V 123°10′00″P / 49.366667°V 123.166667°P / 49.366667; -123.166667 (West Vankuver)Koordinatat: 49°22′00″V 123°10′00″P / 49.366667°V 123.166667°P / 49.366667; -123.166667 (West Vankuver)
Lartësia 178 m (m.n.d)
Sipërfaqja 87,4 km2
Popullsia 42.131 banorë 2006
Dendësia 482,05 banorë/km2
Prefiksi 604, 778
Kodi Postar V7V
www.westVankuver.net/

West Vankuver është një qytetMetro Vankuver, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 87.4 km² dhe popullsi 42131 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike