Westervoort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Westervoort (kthjellim).


Westervoort
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Westervoort.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Westervoort
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°57′00″V 5°58′00″L / 51.95°V 5.9667°L / 51.95; 5.9667 (Westervoort)Koordinatat: 51°57′00″V 5°58′00″L / 51.95°V 5.9667°L / 51.95; 5.9667 (Westervoort)
Sipërfaqja 7,84 km2
Popullsia 15.242 banorë 2010
Dendësia 1.944,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 026
Kodi Postar 6930-6932
Kodi statistikor 0293
Westervoort is located in Hollandë
Westervoort
Westervoort
Westervoort – harta_foto
www.westervoort.nl

Westervoort është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 7.84 km² dhe popullsi 15242 banorë[1]. Westervoort është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland