Weststellingwerf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Weststellingwerf (kthjellim).


Weststellingwerf
—  komuna  —
stema_figuraWeststellingwerf flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Wolvega
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°53′V 6°00′L / 52.88°V 6°L / 52.88; 6 (Weststellingwerf)Koordinatat: 52°53′V 6°00′L / 52.88°V 6°L / 52.88; 6 (Weststellingwerf)
Sipërfaqja 228,36 km2
Popullsia 25.841 banorë 2010
Dendësia 113,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0527, 0561
Kodi Postar 8388 - 8398, 8470 - 8472, 8474 - 8479, 8481 - 8489
Kodi statistikor 0098
Wolvega is located in Hollandë
Wolvega
Wolvega
Weststellingwerf – harta_foto
www.weststellingwerf.nl

Weststellingwerf është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 228.36 km² dhe popullsi 25841 banorë[1]. Wolvega është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland