Wignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Wignicourt
Vendndodhja
Wignicourt is located in Franca
Wignicourt
Wignicourt
49°34′42″V 4°34′43″L / 49.578333333333°V 4.5786111111111°L / 49.578333333333; 4.5786111111111Koordinatat: 49°34′42″V 4°34′43″L / 49.578333333333°V 4.5786111111111°L / 49.578333333333; 4.5786111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.49 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08500


Wignicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Wignicourt ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 4.49 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wignicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale