Wijk bij Duurstede

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wijk bij Duurstede (kthjellim).


Wijk bij Duurstede
—  komuna  —
stema_figuraVlag van Wijk bij Duurstede.svg
Pamje nga Wijk bij Duurstede

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Wijk bij Duurstede
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′34″V 5°20′13″L / 51.97611°V 5.336944°L / 51.97611; 5.336944 (Wijk bij Duurstede)Koordinatat: 51°58′34″V 5°20′13″L / 51.97611°V 5.336944°L / 51.97611; 5.336944 (Wijk bij Duurstede)
Sipërfaqja 50,3 km2
Popullsia 23.066 banorë 2011
Dendësia 458,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0343
Kodi Postar 3945, 3947, 3960-3962
Kodi statistikor 0352
Vendndodhja
Wijk bij Duurstede is located in Hollandë
Wijk bij Duurstede
Wijk bij Duurstede
Wijk bij Duurstede – harta_foto
www.wijkbijduurstede.nl

Wijk bij Duurstede është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 50.3 km² dhe popullsi 23066 banorë[1]. Wijk bij Duurstede është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht