Wikipedia:WikiProjekti Importimi automatik i artikujve/Vendbanime në Norvegji/faqosja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: [[{{{emri}}} (kthjellim)]].


{{{emri}}}
{{{emri_zyrtar}}}
—  qark  —
[[Skeda:{{{stema}}}|100px|stema_figura]][[Skeda:{{{flamuri}}}|border|120px|]]

[[Figura:{{{pamje}}}|center|260px|border|Pamje nga WikiProjekti Importimi automatik i artikujve/Vendbanime në Norvegji/faqosja]] {{{pamja_përshkrimi}}}

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Kryeqëndra {{{kryeqendra}}}
Gjuha zyrtare {{{gjuhe_zyrtare}}}
Kryetari {{{admin}}} zgjedhur më {{{data}}}
Statistika dhe Territori
Koordinatat Coordinates: Unable to parse latitude as a number:{{{gjeresia}}}
Koordinatat: Coordinates: Unable to parse latitude as a number:{{{gjeresia}}}
{{#coordinates:}}: invalid latitude
Lartësia {{{lartesia}}} m (Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "{" pikësimi)
Sipërfaqja {{{sip}}} km2
Popullsia {{{pop}}} banorë {{{pop_data}}}
Dendësia Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "{" pikësimi banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi {{{etnohoronimi}}}
Zona Kohore {{{ora}}}
Prefiksi {{{prefiksi}}}
Targa {{{targa}}}
Kodi Postar {{{kodi_postar}}}
Kodi ISO {{{kodi_ISO}}}
Kodi statistikor {{{kodi_stat}}}
Vendndodhja

[[Skeda:{{{harta_lok}}}|260x300px|{{{emri}}} – Vendndodhja]]

{{{www}}}

{{{emri}}} është një qarkrajonin [[{{{adm_1}}}]] në Norvegji. Qarku ka një sipërfaqe {{{sip}}} km² dhe popullsi {{{pop}}} banorë[1].

Referime[Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto nëpërmjet kodit]

  •  [{{fullurl:Commons:Category:{{{emri}}}|uselang=sq}} Commons: {{{emri}}}] – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Ndarja administrative në qarkun {{{adm_2}}}}}

[[it:{{{emri}}}]]