Wikipedia diskutim:Artikuj të mirë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Artikuj të mirë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kriteret[Redakto nëpërmjet kodit]

Ngelen per t'u shkruar kriteret se pse nje artikull duhet graduar si "artikull i mire". Pasthirrma (diskutimet) 28 nëntor 2012 15:57 (CET)

Dy artikuj për të njëjtin qëllim[Redakto nëpërmjet kodit]

Ky është ndryshimi midis artikuj të mirë dhe artikuj interesantë? Më duket se i pari "është marrë borxh" nga en. dhe i dyti nga de. A mos duhet të bashkohen në një të vetëm? Babagjysh (diskutimet) 2 dhjetor 2012 15:24 (CET)

Artikuj interestante kam pershtypjen filloi si projekt nga deshira e editorit Uni per te imituar projektin anglisht te "Did you know", po nuk ka funksionuar kurre. Nuk kane lidhje njeri me tjetrin. Pasthirrma (diskutimet) 2 dhjetor 2012 15:27 (CET)
A po po të kuptova drejt, por a mund t'i hedhësh një vështrim historikut, për të parë se cili projekt u hap i pari? Kjo thjesht për të vërtetuar thënien e bërë më lart? Babagjysh (diskutimet) 2 dhjetor 2012 15:48 (CET)
Mendova qe "Artikuj interesante" filloi si imitim i DYK. DYK ne wikin anglez filloi me 2005, kurse Artikuj interesante ne wikin shqiptar filloi ne 2006. Nese Uni me "Artikuj Interesante" kishte ne mend "Artikuj te mire", te cilet filluan ne 2008, atehere "Artikuj Interesante" do nje Redirect te "Artikuj te mire". Pasthirrma (diskutimet) 2 dhjetor 2012 16:06 (CET)
I bera nje redirect artikujve interesante. Eshte faqe qe thjesht krijon konfuzion. Pasthirrma (diskutimet) 2 dhjetor 2012 23:36 (CET)

Ndryshime grafike[Redakto nëpërmjet kodit]

Si pjesë e fushatës për ndryshime e standardizim të faqeve me rëndësi në komunitet, ju kërkoj deri në 1 javë durim teksa bëj disa ndryshime në faqen e Artikujve të mirë. Kur ato të kenë përfunduar do të lajmërohet më poshtë. Faleminderit paraprakisht! :) - Klein Muçi (diskutimet) 16 shtator 2019 16:32 (CEST)

Yes check.svg U bë! - Klein Muçi (diskutimet) 17 shtator 2019 04:07 (CEST)