Wikipedia diskutim:Wiki Weekend Tirana 2016

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Wiki Weekend Tirana 2016. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Liridon aktiviteti është ideuar në edicionin e parë dhe në vijim që të ketë një emërtim në anglisht më qëllim që të jetë një format i cili përdoret dhe nga vende të tjera. Do propozoja që të rikthehet emërtimi sërisht Wikipedia Weekend 2016. Faleminderit --Lee Turtle (diskutimet) 13 tetor 2016 23:59 (CEST)[përgjigjuni]

Y U bë:--Liridon (diskutimet) 14 tetor 2016 09:55 (CEST)[përgjigjuni]
Faleminderit Liridon, --Lee Turtle (diskutimet) 30 tetor 2016 18:58 (CET)[përgjigjuni]

A do ketë ndonjë ligjeratë rreth "projekteve motra" , si përshembull rreth Wiki-Fjalori ose Wiki-Libra . Dhe a ka mundësi me më tregu qka është TBA që është paraqitur tek agjenda. Faleminderit -- Kurioziteti123 (diskutimet) 22 nëntor 2016 12:12 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Kurioziteti123, deri në këtë moment nuk ka aplikuar dikush për këto tema. Shpresoj që deri në ditën e aktivitetit të kemi aplikime nga wikimedianë pasi janë projekte shumv interesante. Sigurisht në qoftë se dëshiron të prezantosh ti do të të ishim mirënjohës. --Lee Turtle (diskutimet) 23 nëntor 2016 16:39 (CET)[përgjigjuni]
logo e WW Ky artikull është pjesë e Wiki Weekend 2016 në Tiranë, e cila ka për qëllim të mbledhë Wikipedianët shqipfolës në të njejtin vend dhe të gjithë bashkë nëpërmjet diskutimeve, prezantimeve dhe puntorive të ndihmojmë në krijimin dhe mirëmbajtjen e përmbajtjes në Wikipedia-s. Nëse doni të jeni pjesë në këtë projekt, mund të redaktoni këtë artikull, ose të lexoni diçka më shumë në faqen e projektit, ku ndër të tjera, mund të bashkoheni me ekipin e projektit dhe/ose për të dhënë kontributin tuaj në faqen e diskutimeve.