Wilfried Sanou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wilfried Sanou
Të dhënat personale
Emri i plotëWilfried Sanou
Data e lindjes (1984-03-16) 16 Mars, 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesBobo-Dioulasso, Burkina Faso
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001-2002Wattens
2002Tirol Innsbruck
2002-2003Sion
2003-2008Freiburg
2008-2011Köln
2010Urawa Reds
2012-2013Kyoto Sanga
Ekipi kombëtar
2001–2013Flag of Burkina Faso.svg Burkina Faso26(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Wilfried Sanou (lindur më 16 Mars 1984) është një ish-futbollist Burkina Faso.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Burkina Faso ka luajtur 26 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Burkina Faso.svg Burkina Faso
Vite Ndeshje Gola
2001 2 2
2002 3 0
2003 0 0
2004 3 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 4 1
2008 0 0
2009 2 0
2010 2 0
2011 2 0
2012 1 0
2013 7 1
Gjithsej 26 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]