Williers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Williers
Komunë
noform
Pamje nga Williers
Stema_figura
Vendndodhja
Williers is located in Franca
Williers
Williers
49°40′04″V 5°18′36″L / 49.667777777778°V 5.31°L / 49.667777777778; 5.31Koordinatat: 49°40′04″V 5°18′36″L / 49.667777777778°V 5.31°L / 49.667777777778; 5.31
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.26 km2
Popullsia 51 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08501


Williers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Williers ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 2.26 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Williers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale