Windsor (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Windsor (kthjellim).
Windsor
City of Windsor
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Windsor (Ontario)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Eddie Francis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°17′00″V 83°00′00″P / 42.283333°V 83°P / 42.283333; -83 (Windsor)Koordinatat: 42°17′00″V 83°00′00″P / 42.283333°V 83°P / 42.283333; -83 (Windsor)
Lartësia 251 m (m.n.d)
Sipërfaqja 120,6 km2
Popullsia 216.473 banorë 2006
Dendësia 1.794,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar N8P-N8T, N8W-N9G
Vendndodhja
Windsor is located in Kanadaja
Windsor
Windsor
Windsor – harta_foto
www.citywindsor.ca/

Windsor është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 120.6 km² dhe popullsi 216473 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Windsor – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario