Winterswijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Winterswijk (kthjellim).


Winterswijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Winterswijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Winterswijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′00″V 6°43′00″L / 51.9667°V 6.7166°L / 51.9667; 6.7166 (Winterswijk)Koordinatat: 51°58′00″V 6°43′00″L / 51.9667°V 6.7166°L / 51.9667; 6.7166 (Winterswijk)
Sipërfaqja 138,8 km2
Popullsia 29.026 banorë 2010
Dendësia 209,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0543
Kodi Postar 7100-7109, 7113, 7115, 7119
Kodi statistikor 0294
Winterswijk is located in Hollandë
Winterswijk
Winterswijk
Winterswijk – harta_foto
www.winterswijk.nl

Winterswijk është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 138.8 km² dhe popullsi 29026 banorë[1]. Winterswijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland