Jump to content

Woerden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Woerden
Flamuri i Woerden
Stema zyrtare e Woerden
Popullsia
 • Gjithsej49.869
Faqja zyrtarewww.woerden.nl

Woerden është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 92.89 km² dhe popullsi 49869 banorë[1]. Woerden është kryeqendra e komunës.

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht