Woudenberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Woudenberg (kthjellim).


Woudenberg
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Woudenberg.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Woudenberg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′50″V 5°24′59″L / 52.080556°V 5.4163889°L / 52.080556; 5.4163889 (Woudenberg)Koordinatat: 52°04′50″V 5°24′59″L / 52.080556°V 5.4163889°L / 52.080556; 5.4163889 (Woudenberg)
Sipërfaqja 36,72 km2
Popullsia 11.987 banorë 2011
Dendësia 326,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 033
Kodi Postar 3930, 3931
Kodi statistikor 0351
Woudenberg is located in Hollandë
Woudenberg
Woudenberg
Woudenberg – harta_foto
www.woudenberg.net/

Woudenberg është një qytet dhe komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 36.72 km² dhe popullsi 11987 banorë[1]. Woudenberg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht