Xhamia e Hasan Ages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia e Hasan Ages
LlojiArkitekturore
VendndodhjaRogovë, Gjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XVI
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
PërcaktuarE.K. 02 - 108/70
Nr. i referencës2638

Xhamia e Hasan Ages është një monument i trashëgimisë kulturore në Rogovë, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 02 - 108/70.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]