Xhamia e Kaliçanit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia në fshatin Kaliçan
LlojiArkitekturore
VendndodhjaKaliçan, Istog, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar2927
Nr. i referencës2581

Xhamia e Kaliçanit është një monument i trashëgimisë kulturore në Kaliçan, Istog, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 2927.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]