Xhamia e Shtupecit të Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Xhamia e Shtupecit të Vogël
LlojiArkitekturore
VendndodhjaShtupeq i Vogël, Pejë, Kosovë
NdërtuarShek. XVII -1647
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3383

Xhamia e Shtupecit të Vogël është një monument i trashëgimisë kulturore në Shtupeq i Vogël, Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]