Xhamia në Shalë (Sedllarë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhamia në Shalë (Sedllarë)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Shalë (Sedllarë), Lipjan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03 - 115/83
Nr. i referencës 2760

Xhamia në Shalë (Sedllarë) është një monument i trashëgimisë kulturore në Shalë (Sedllarë), Lipjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 03 - 115/83.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]