Shala (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Shala (kthjellim).


Shalë
Fshat
Vendndodhja
Shalë is located in Kosova
Shalë
Shalë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 9″ Veri

20° 54′ 58″ Lindje

Shalë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shkolla fillore e fshatit.

Shih dhe këtë

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]