Baica (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°19′44″V 20°43′12″L / 42.329°V 20.72°L / 42.329; 20.72

Baicë
Bajë
Fshat
Vendndodhja
Baicë is located in Kosova
Baicë
Baicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 613 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 01
Koordinatat 42° 31′ 12″ Veri

20° 54′ 55″ Lindje

Baicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]