Mirena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mirenë
Fshat
Vendndodhja
Mirenë is located in Kosova
Mirenë
Mirenë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 768 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 33″ Veri

20° 57′ 55″ Lindje

Mirenë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]