Kojska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kojskë
Frashnjet
Fshat
Vendndodhja
Kojskë is located in Kosova
Kojskë
Kojskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 9″ Veri

21° 8′ 22″ Lindje

Kojskë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Frashër dhe Frashnjet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]