Kleçka (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kleçkë
Altar
Fshat
Vendndodhja
Kleçkë is located in Kosova
Kleçkë
Kleçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 868 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 34″ Veri

20° 51′ 39″ Lindje

Kleçkë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Altar.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]