Ribari i Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribar i Vogël
Rinas
Fshat
Vendndodhja
Ribar i Vogël is located in Kosova
Ribar i Vogël
Ribar i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 576 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 55″ Veri

21° 3′ 54″ Lindje

Ribar i Vogël është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rinas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]