Dobraja e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobrajë e Vogël
Fushëmirë
Fshat
Vendndodhja
Dobrajë e Vogël is located in Kosova
Dobrajë e Vogël
Dobrajë e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 566 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 50″ Veri

21° 1′ 43″ Lindje

Dobrajë e Vogël është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëmirë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]