Plitkoviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Plitkoviq
Bjeshkas
Fshat

Plitkoviq është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bjeshkas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]