Plitkoviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plitkoviq
Bjeshkas
Fshat
Vendndodhja
Plitkoviq is located in Kosova
Plitkoviq
Plitkoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 871 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 41″ Veri

21° 17′ 12″ Lindje

Plitkoviq është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bjeshkas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]