Jump to content

Varigoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

{{Infobox KS vendbanim |Emri = Varigoc |Emër_tjetër = Varigos |Lloji i vëndbanimit = Fshat |Flamuri_figura = |Flamuri_artikulli = |Stema_figura = |Stema_artikulli = |Stema_gjerësia = |Pamje = |Përshkrimi i pamjes = I rrethuar nga kodrat e larta

|Rajoni = Prishtinë |Komuna = Lipjan |Kryetari i Komunës = |Partia udhëheqëse =

|Sipërfaqja = |Sipërfaqja urbane = |Sipërfaqja metropolitane = |Popullsia = |Popullsia_viti = 2011 |Dendësia =

|Vendasit = |Themelimi = I themeluar nga dy vëllezrit nga Budakova |Krahina = |Lartësia = 628 |Kodi Postal = |Prefiksi = |Aeroporti = |Targa e automjeteve = |WebFaqja = |E-Posta =

|Harta_foto = |përshkrimi_harta = |harta_gjerësi =

 |CoordAddon            =

| gjer_g=42 | gjer_m=28 | gjer_s=55 | gjer_dr = N | gjat_g=21 | gjat_m=1 | gjat_s=17 | gjat_dr = E

Varigoc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Varigos.Simbas gojdhënave të këti fshati thuhet se kishin ardhur nga Budakova dy vëllezër dhe nga këta dy vëllezër janë formuar dy mahallatë që tashmë egzistojnë

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]