Zllakuqani (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zllakuqan
Zallkuq
Fshat
Vendndodhja
Zllakuqan is located in Kosova
Zllakuqan
Zllakuqan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 14″ Veri

21° 1′ 18″ Lindje

Zllakuqan është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zallkuq.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]