Gumnasella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gumnasellë
Bujar
Fshat
Vendndodhja
Gumnasellë is located in Kosova
Gumnasellë
Gumnasellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 0″ Veri

21° 9′ 47″ Lindje

Gumnasellë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bujar.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]