Gllogoci (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllogoc
Rrafshor
Fshat
Vendndodhja
Gllogoc is located in Kosova
Gllogoc
Gllogoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 19″ Veri

21° 8′ 45″ Lindje

Gllogoc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rrafshak dhe Rrafshor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]