Okosnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Okosnicë
Dalmat
Fshat

Okosnicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dalmat.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]