Gracka e Vogël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grackë e Vogël
Shkorret
Fshat
Vendndodhja
Grackë e Vogël is located in Kosova
Grackë e Vogël
Grackë e Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 547 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 3″ Veri

21° 5′ 54″ Lindje

Grackë e Vogël është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gjytezë dhe Shkorret.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]