Rufca e Vjetër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rufcë e Vjetër
Fshat
Vendndodhja
Rufcë e Vjetër is located in Kosova
Rufcë e Vjetër
Rufcë e Vjetër
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 546 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 54″ Veri

21° 5′ 7″ Lindje

Rufcë e Vjetër është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]