Tërbuca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tërbucë
Malisht
Fshat

Tërbucë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Malisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]