Lipovica (Lipjan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipovicë
Fshat
Vendndodhja
Lipovicë is located in Kosova
Lipovicë
Lipovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 631 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 32″ Veri

21° 0′ 20″ Lindje

Lipovicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]